20.09.23 g. 17:00

Warsztaty

Transfer na kamionce

 

Kamionka to rodzaj ceramiki, która charakteryzuje się wysoką odpornością na temperaturę, kwasowość i zasadowość, co sprawia, że jest bardzo trwała i wytrzymała na działanie różnych czynników. Jej produkcja wymaga wypalania w bardzo wysokiej temperaturze (u nas to 1240 st C). W wyniku tego procesu ceramika ta staje się bardzo twarda i odporna na uszkodzenia mechaniczne.
Transfer to specjalna ceramiczna kalka, którą nakładamy na surową glinę. Mamy do dyspozycji różne wzory graficzne m.in. zwierzęta dzikie, koty, psy, leśne runo, fale, ryby, joga, pszczoły.  

Warsztaty polegają na ulepieniu naczynia z gliny kamionkowej (biała w kropki lub kremowa) i nałożeniu na naczynie transferu. Możliwe jest dodatkowe użycie farb podszkliwnych do pokolorowania detali.  W cenę pojedynczych warsztatów transferowania wliczone jest szkliwienie prac szkliwem transparentnym (zrobimy to za was) ale wykupując pakiet z Warsztatami Kamionki poszkliwicie sami dowolnym szkliwem na warsztatach szkliwienia kamionek 27.09.23. 

Termin:

20.09.2023 godz 17:00 (2,5 godziny)

Cena: 180 zł

Uwaga! Można kupić karnet Kamionki + Transfer (3 spotkania) w cenie 480 zł  

 

Obowiązuje rezerwacja miejsc

Płatność w Pracowni: blikiem, kartą lub gotówką

Zarezerwuj lub zapytaj

Adres

ul. Szpitalna 1
Łódź widzew

Telefon

Rezerwacja terminów  518 000 590

Email

info@warsztatyceramiki.pl