Warsztaty ceramiki dla dzieci

Niezwykła atrakcja dla dzieci, które lubią aktywności artystyczne. Poza tym wspaniała możliwość poznania pracy rzemieślnika i … szkoła cierpliwości.

Warsztaty ceramiki dla dzieci. 

Praca z gliną to dla dzieci wspaniała zabawa. Poza tym ceramika nauczy je cierpliwości i planowania. Tworzenie form przestrzennych będzie aktywować ich wyobraźnię. A możliwość korzystania ze swoich naczyń w codziennym życiu daje dzieciom wiele satysfakcji i buduje ich pewność siebie.
Najbardziej ceramiką zainteresowane są dzieci w wieku 9-11 lat. W tym czasie dzieci naturalnie poszukują form wyrażania swojej osobowości przez aktywności artystyczne. Starsze dzieci traktujemy już na równi z dorosłymi bo ich umiejętności i talent potrafi zaskoczyć dojrzałością.
Dla młodszych dzieci (do 5 lat) proponujemy zajęcia 1 godzinne. I z całego serca zachęcamy do uczestniczenia w zajęciach wraz z dzieckiem. To może być dla was wyjątkowa okazja na aktywnie i twórczo spędzony czas.  

Na tych zajęciach nauczysz się:

  • Lepienia z płata
  • Lepienia z ręki
  • Tworzenia form przestrzennych
  • Technik zdobienia gliny
  • Odciski i stemplowanie
  • Zasad szkliwienia

Rodzaje kursów dla dzieci

Warsztaty dziecka z rodzicem

Polecamy szczególnie dla dzieci młodszych lub mniej pewnych siebie. Super pomysł na  ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem.

zarezerwuj

Warsztaty w małych grupach

Oferta dla grupki przyjaciół lub rodzeństwa.  

Ze względów bezpieczeństwa liczba dzieci  na spotkaniu  jest ograniczana.    

zarezerwuj

Lekcje garncarstwa dla dzieci

Minimalny wiek dziecka to 11 lat. Dziecko uczestniczy w normalnej lekcji toczenia więc musi mieć wystarczająco dużo siły aby utrzymać glinę na kole.

zarezerwuj

Adres

PRACOWNIA
ceramika & garncarstwo
ul. Szpitalna 1
Łódź widzew

Telefon

518 000 590

Email

info@warsztatyceramiki.pl