30.04.24

g. 17:00

Warsztaty Kurinuki

 

Zabieramy was w ceramiczną podróż do kraju Kwitnącej Wiśni. Kurinuki to jedna z najbardziej rozpoznawanych japońskich technik tworzenia naczyń. Słowo to oznacza „wydrążyć” co w pełni oddaje jej charakter. W przypadku Kurinuki stosujemy odwrotną metodę pracy z gliną – zamiast ją dokładać, odejmujemy ją od naczynia. Takie zdejmowanie kolejnych warstw bardzo przypomina prace rzeźbiarską.

Zgodnie z tradycją japońską w każdej porcji gliny drzemie duch naczynia dlatego powinno powstawać z jednego kawałka gliny. Uzyskujemy podczas pracy fakturę przypominającą skalną rzeźbę dzięki czemu naczynie ma bardzo indywidualny i artystyczny charakter. Sama praca z metodą Kurinuki przypomina medytację w ruchu gdzie ekspresja twórcy dopasowuje się do osobowości gliny. 

Żeby podkreślić surowy i rzeźbiarski styl Kurinuki używać będziemy dwóch wyjątkowych glin kamionkowych – czarnej (czarna jak węgiel Nigra) i gliny szarej przypominającą strukturą kamień. 

Po warsztatach Kurinuki naczynia zostaną u nas do zakończenia procesu i na wypał w temp. 1240 st*C. Na życzenie zostaną poszkliwione szkliwem transparentnym.   

Termin:

30.04.24 godz 17

Czas trwania: 2,5 godz

Cena: 250 zł

 

Obowiązuje rezerwacja miejsc

Płatność w Pracowni: blikiem, kartą lub gotówką

Zarezerwuj lub zapytaj

Adres

ul. Szpitalna 1 Łódź widzew

Telefon

Rezerwacja terminów  518 000 590

Email

info@warsztatyceramiki.pl