23.06.24

g. 11:00

Warsztaty Cuerda Seca

 

Cuerda Seca to technika specjalnego szkliwienia a właściwie można nazwać to również „malowanie” szkliwem. Nazwa techniki oznacza z hiszpańskiego „suchy sznur” i odnosi się do linii specjalnego separatora na bazie tlenków, pigmentów i oleju na wypalonym naczyniu. Linie separatora oddzielają poszczególne komórki obrazka nie pozwalając szkliwom na zlewanie się ze sobą. Powstaje piękna mozaikowe połączenie kolorów.

To technika korzeniami sięgająca połowy X wieku ale być może była stosowana już wcześniej w Persji. Jednak swoją świetność osiągnęła w Andaluzji i tak powstały zachwycające kafle znane na całym półwyspie iberyjskim i w Maroko. Intensywne kolory, kunsztowne wzory, precyzja wykonania to wszystko razem sprawia, że Cuerda Seca podbija serca.

Moja próba separatora i znalezienie odpowiednich szkliw była dla mnie niespodziewanym relaksem. Choć nie umiem rysować to szablon irysów narysowany od ręki przez Sylwię (dziękuję !) nie stanowił dla mnie problemu przy dalszej pracy.

O WARSZTATACH:

Zaczniemy od przeniesienia szablonu na biskwit.

Macie do wyboru następujące naczynia do zdobienia:

  • okrągły talerz o średnicy 30 cm (ogromny! idealny na ciasto!)
  • imbryk o pojemności 0,9 L (zaokrąglony klasyczny kształt imbryka z pokrywką) 

Każda osoba musi przyjść z przygotowanym szablonem swojego rysunku. Przygotowujemy separator na bazie oleju lnianego. I malujemy! Będziemy szkliwić szkliwami Mayco.
Przetestowaliśmy, że potrzeba minimum 4 godziny na dokończenie malowania ale na te warsztaty zarezerwowałam aż 8 godzin. Powolna, spokojna praca jest niezwykle relaksująca.

Termin:

23.06.24 godz 11 (niedziela)

Czas trwania: 4 godz – 8 godz

Cena: 390 zł

 

Obowiązuje rezerwacja miejsc. Wystarczy skorzystać z formularza poniżej i wysłać wiadomość. W formularzu zaznaczysz jakie naczynie wybierasz. 

Wymagana przedpłata 100 zł za rezerwację miejsca. Jeśli odwołasz rezerwację po 20.06. przedpłata nie zostanie zwrócona.

Zarezerwuj lub zapytaj

Adres

ul. Szpitalna 1 Łódź widzew

Telefon

Rezerwacja terminów  518 000 590

Email

info@warsztatyceramiki.pl